İkasd Facebook İkasd Twitter İkasd Instagram İkasd Youtube İkasd Vimeo English

14 genç Çağdaş Türk Sanatçısı ile "Bir Hikayem Var" sergisi


Kosova / Priştine Güzel Sanatlar Fakültesi Galerisi..
05 - 19 Mayıs 2015 Türkiye’den Genç Sanat
Priştine Güzel Sanatlar Fakültesi Galerisi’nde…
5 Haziran – 19 Haziran 2015

‘’Türkiye Balkanlar Kültürlerarası Sanat Diyalogları’’ kapsamında sergilenen ‘’Bir Hikayem Var’’ sergisi, Saraybosna, Tiran ve Podgoritsa’dan sonra Priştine’de.

“Türkiye – Balkanlar Kültürlerarası Sanat Diyalogları” projesi kapsamında, İKASD İstanbul Kültürlerarası Sanat Diyalogları Derneği ve Yunus Emre Enstitüsü işbirliğiyle,UNESCO Türkiye Milli Komisyonu tarafından desteklenen ‘’Bir Hikayem Var‘’ Türkiye’den Genç Sanat sergisi, 5 Haziran – 19 Haziran 2015 tarihleri arasında Kosova Priştine Güzel Sanatlar Fakültesi Galerisi’nde...

Türkiye ve Kosova arasındaki yüzlerce yıllık bağlar, köklü ortak kültürler ve yürütülen çalışmalar ile her geçen gün daha da kuvvetlenmektedir. Bu önemli sergi de, geçmişten günümüze kurulan bağlar, genç jenerasyonların bu birikimleri bir kez daha hatırlaması ve paylaşması düşüncesi ile ‘’Türkiye Balkanlar Kültürlerarası Sanat Diyalogları’’ projesi kapsamında Priştine’de sanatseverler ile buluşacaktır.

Küratörlüğünü Beste Gürsu’nun yaptığı ‘’Bir Hikayem Var’’, Türkiye’den Genç Sanat sergisinde, sanatın farklı disiplinlerinden, A.Sina Gürsu, Barış Sarıbaş, Bora Çetin, Çağdaş Erçelik, Doğu Akıncı, Ekin Onat, Emre Çalış, Enes Ateş, Hüseyin Rüstemoğlu, Kadir Akyol, Mihriban Mirap, NesrenJake, Özgür Demirci ve Yasemin Öztürk Erdoğan’ın eserleri yer almakta. ‘’Bir Hikayem var’’ sergisinde 14 genç sanatçı, farklı kültürlerin, belleklerde saklı kalmış özgün hikayelerini yorumlarken, 19.yüzyıl ve 21. yüzyıl arasındaki yaşam farklılıklarını, kaybedilen ve kazanılan değerler üzerinden ilişkilendirmişlerdir.

İKASD tarafından projelendirilen ‘’Türkiye Balkanlar Kültürlerarası Sanat Diyalogları’’ projesi, Priştine Güzel Sanatlar Fakültesi Galerisi ev sahipliğinde,Yunus Emre Enstitüsü işbirliği ile UNESCO Türkiye Milli Komisyonu, Yunus Emre Priştine Türk Kültür Merkezi ve Art and Life Project desteği ile gerçekleştirilen proje kapsamında yer alan sergi 19 Haziran 2015 tarihine kadar Priştine Güzel Sanatlar Fakültesi Galerisi’nde Türkiye ve bu yakın coğrafyasını sanat ekseninde buluştururken, iki kültürün ortak noktalarına da ışık tutacaktır.

AÇILIŞ
5 Haziran 2015
KOKTEYL
18.00 / 18.30

IKASD – Istanbul Kültürlerarası Sanat Diyalogları Derneği
Gizem Gürpınar +90(212) 293 91 50

Priştine Güzel Sanatlar Fakültesi Galerisi..
İKASD - İstanbu Kültürlerarası Sanat Diyalogları Derneği
© 2015 - 2019, Tüm hakları saklıdır.